Bahçeşehir Böcek İlaçlama

Bahçeşehir İlaçlama

Bahçeşehirde son zamanlar böceklerin artışını çok görmekteyiz. Bunun nedeni ise hava sıcaklarının artışından dolayı artmaktadır. Haşereler yirmi derecenin üzerine çıktığından dolayı çok rahatlıkla üremektedirler. Bu nedenle de yaz aylarında böcek sorunuyla çok karşılaşmaktayız. Bu tür sorunlar la karşılaşmamak için yaz aylarında daha sık ilaçlama yaptırmanız gerekmektedir. Genellikle Nisan ayında haşere ilaçlamaya başlanıp eylül ekim aylarına kadar yapılması gerekmektedir. Hava sıcaklıkları azaldığı zaman daha sık yapmanıza gerek kalmayacaktır. Fakat kasım ayından mart ayına kadar da fare ilaçlaması yapılması gerekmektedir. Fareler sıcak aylarda çıkmayıp daha çok kasım aylarından sonra havaların soğudu zamanlarda daha sık görebilmektesiniz.

Böceklerle nasıl mücadele yapılır ?

Mutlaka böceklerle bireysel mücadele yapılmaması gerekmektedir. Son zamanlarda haşereler dirayer kazandıkları için çok kolay ölmemektedirler. Bunun nedeniyle de bireysel mücadele yapmamanız gerekmektedir. Daha eski yıllarda bireysel mücadele yapıldığında vatandaşlarımız bilinçsiz olduğundan dolayı ortaya kötü sonuçlar çıkmaktaydı. Fakat simdi kurumsal ve resmi firmalar ortaya çıktığından dolayı zehirlenme veya sağlık sorunlarınında azaldığını görmekteyiz. Mutlaka ilaçlama yaptırmadan önce firmaları araçtırıp daha sonra ilaçlama yaptırmanızda fayda olacaktır. Neredeyse her böceklerin ayrı ilaçları olmaktadır. Böcek ile mücadelede evlerinize böcekler yumurta bırakmadan ve girmeden önce perdiyodik ilaçlama yaptırmanızda önem olmaktadır. Bazı böcekler iki bin beş yüz yavru verir ve uygulama yapıldığı esnada ortamda yumurtaları olduğunda kabukleri sert olduğundan yumurtalarının biraz daha zor ölmeleri olmaktadır. Bu nedenle de sorunlarla karşılaşmamak için daha önceden ilaçlama yaptırmanızda fayda olmaktadır.

Kaliteli ilaçlama firması nasıl seçerim ?

Kaliteli ilaçlama firmalarının genelinin ruhsatı olup kimlikleri kurumsal olmaktadır. Mutlaka personellerinin hepsinin yeterlilik belgelerinin olması şart olup yirmi dört saat hizmet verebilmekte olması şarttır. Yapmış olduğu bütün uygulamalara garanti vererek müşterilerini mağdur etmemesi gerekmektedir. Personellerinin üst seviyede bilgilere sahip olması gerekmektedir. Yapmış oldukları bütün ilaçlamalara fatura tashilat makbuzu ve ayrıyetten garanti belgesi vermesi gerekmektedir. İlaçlamaya karar verdiğinizde ilaçlama firmalarının referanslarına ve ilaçlama yaptırmadan önce ilk keşif yapması gerekmektedir.

İlaçlama sonrası yapılması gerekenler ?

Uygulama olduktan sonra personel hem uygulamadan sonra hemde uygulamadan önce sizlere nelerin yapılması gerektiğini ve nelerin yapılmaması gerektiğini söylemektedir. Sıvı ilaçlama yapıldıysa bir hafta ıslak temizlik yapılmaması gerekmektedir. Uygulama esnasında evinizde durabilirsiniz ve insan sağlığına ve çevreye zararı olmayıp kokusuz olmaktadır. Ulv kokulu ilaçlama ise genellikle akrep ve pire sorununda yapılması gerekmektedir. Yapım esnasında personelin maske takma zorunluluğu olup ayrıyetten de evde yapım esnasında ve yapımdan sonrada altı saat dışarıya çıkılmaması gerekmektedir. Kokulu ilaçlama yapıldığında açık gıda dışarıda unutulduysa bir daha kullanılmaması gerekmektedir. Eviniz altı saat kapalı kaldıktan sonra bir saat de evinizi havalandırıp daha sonra da ıslak bez ile temizlemeniz gerekmektedir.