Kışa Girmeden İlaçlamanızı Yaptırdınız mi ?

Kışa Girmeden İlaçlamanızı Yaptırdınız mi ?

Her haşerenin mevsimi olmaktadır. Yaz aylarında daha çok sinek hamam böceği tarzında ki haşereleri görürsünüz. Kış aylarında ise akrep çiyan ve fareyi görmektesiniz. Akrepler yaz aylarında toprakların aralarında yaşarlar kış aylarında ise sağnak yağmurlardan topraklarda ki yuvaları bozulur ve bu nedenle de iş yerlerine ve evlerinize girmektedirler. Fareler ise genellikle yaz aylarında dışarıda yiyecek çok rahat bulduklarından yaz aylarında yuvalarında durmaktadırlar. Fakat kış aylarında dışarıda yiyecek bulmaları az olduğundan evlerimize ve iş yerlerimize yiyecek arayışına girmektedirler. Dışarıya göre içerisi daha sıcak olduğundan evlerin ve iş yerlerin içerleri daha cazip gelmektedirler. Fareler daha çok karanlık sessiz ve nemli alanları çok sever. Farelerin en sevdiği alanlardan bir tanesi ise otoparklardır. Otoparklarda dışarıdan gelen aracın motoru sıcak olmasından fareler aralarına girer ve dişlerini törpülemek için kartonları veya kabloları kemirmektedir. Kemirmesinin sebebi ise dişleri çok çabuk uzadığından dolayı damaklarına gider ne nefesi keser. Bunun bilincinde ki fareler de sürekli kemirmektedirler.
Fare ilaçlaması
Fare ilaçlaması mutlaka yapılması gerekir. Ayakkabı kutusu kadar büyüklüğünde istasyon içerisinde iki farklı yem olmaktadır. Bunlardan bir tanesi mum blok diğeri ise pasta dır. Mum blok küçük farelere hitap eder. Pasta ise de büyük anaç farelere etki etmektedir. Fareler bu yemleri yedikten sonra su içmek isteyecek ve içtiklerinde genleşerek ölecektir. Bir istasyonun içerisinde ki yem yaklaşık kırk fareye yetecek kadardır.
Sıvı ilaçlama 
Evlerinizde böcek görmeseniz bile mutlaka doksan günde bir yaptırmanız gerekmektedir. Gözünüzle görmediğiniz milyonlarca haşere türleri mevcuttur. Sağlık Bakanlığın’dan onaylı olduğu için insan sağlığına ve çevreye hiç bir zararı yoktur. Evlerinizde en çok kullandığinız halıların aralarında bile baktarilerden dolayı haşereler mikroplar oluşmaktadır. Bu nedenle de mutlaka periyodik sıvı ilaçlaması yapılması gerekmektedir. Hastalıklarımızın bir çoğunun sebebi evlerimizde ki haşerelerden dolayıdır. Bu nedenle de sıvı uygulama yapılması gerekmektedir. Kullandığımız ürünler biosidal olduğu için insan sağlığına ve çevreye zararı yoktur. Uygulama yapıldıktan sonra yaklasik bir hafta ıslak temizlik yapmamanız gerekmketedir. Yapım aşamasında da evlerinizde durabilirsiniz.