Yanlış İlaçlama Kansere Yol Açar mı ?

Korsan Böcek İlaçlama Firmalarına Dikkat

Daha önceki yıllarda kurumsal ve profosyonel ilaçlama firmalarından çok merdiven altı ilaçlama firmaları daha çoktu. Bunun sebebi ise sağlık bakanlığının çok fazla denetimi olmadığından ve fazla rekabet olmamasından dolayıdır. Fakat son zamanlarda ilaçlama firmaları çok fazla artışını göstermekte olup bir çoğu son derece kaliteli ve profosyonel ilaçlama firmaları olmaktadır. Daha eski yıllarda uygulama yapılan ilaçların içerisinde kimyasal madde ve ziraii ilaç olduğundan dolayı çok ciddi sağlık sorunalarına neden açmaktaydı. İnsan sağlığına anında zarar vermemekteydi fakat iki yıla kadar belirtileri çıkmaktaydı. İlaçlama firmaları ziraii ilaç veya kimyasal madde içeren ilaçlar kullanıyorsa o ortamda çok fazla solunum yapmamanız gerekmekte olup acilen ortamdan uzaklaşmanız gerekmektedir. İçerisinde kimyasal madde olan ilaçların kokuları ağır olmakta olup hemen anında koku çıkmamaktadır. Evlerinizi iki üç saat havalandırsanız bile koku hala devam etmekte olmaktadır. Onun içinde bu tarz sorunla mağdur olduğunuzda evinizi kırk sekiz saat girmeyip bütün camları açmanız gerekmektedir. Artık insanlarımız ilaçlamadan çok dili yandığından çok fazla güvenememektedir. Fakat kaliteli ilaçlama firmaları seçtiğiniz zamanlar sorunlarınızdan kurutlmuş olacaksınız. Evlerimizde iş yerlerimizde gözlerimizle göremediğimiz yüzlerce haşereler olmaktadır. Belkide bazıların isimlerini bile bilmemekteyiz. Bu tarz haşereler insanlarla temas ettiğinde miktroplarını bulaştırır ve hasta olmaktayız. Genellikle hastanelere veya sağlık kurumlarına gittiğimizde bizlere antibiyotik vermektedirler. Bu ilac soğuk algınları için değil mikrop kaptığımızdan dolaytıdır. Bunun için de evlerinizi periyodik ilaçlamanızda fayda olmaktadır.

Periyodik ilaçlamanın faydaları

Yaz aylarında ve hava sıcakları yirmi derecenin üzerine çıktığında mutlaka haşerelerin üremeleri daha çok olmaktadır. Çünkü haşereler sıcak alanları ve nemli ortamları çok sevmektedirler. Kış aylarında haşereler çok fazla olmamaktadır. Kasım aylarının başlarında haşere sorunu azalmakta olup bu sefer de fare sorunu çıkmaktadır. Farelerde tam tersi sıcak havaları sevmezler sadece karanlık ve sessiz yerleri çok sevmektedirler. Fareler yaz aylarında kendilerini güvende hissettikleri yerlerden çıkmayarak acıktıklarında da birbirlerini yiyerek devam etmektedirler. Yaz aylarında mutlka iki ay haşere ilaçlaması yaptırmanız gerekmektedir. Haşereler on dört günde iki bin beş yüz yumurta ile üç bin iki yüz arasında değişmektedirler. Bu sayılar çok ciddi sayılarak olarak evlerinizde çok ciddi haşere türleri görebilirsiniz.

Evlerinizde bir tek pire görseniz bile çok kısa sürede fazla sayıda yumurta görebilirsiniz. Bu nedenle çok ciddi sorunlar yaşamadan kaliteli ilaçlama firmalarına başvurmanız gerekmektedir. Profosyonel ilaçlama firmalarının kullanmış olduğu ilaçların hepsi son derecede kaliteli olup insan sağlığına zararı olmamaktadır. Yapmış oldukları her uygulamaya garanti vererek müşterilerini mağdur etmemektedirler. İnsan sağlığına ve çevreye zararları olmayıp en önemlisi ise kokusuz olma özelliği olmaktadır. Kimyasal madde içeren ilaçların veya tarımsal ilaçların hepsi ağır kimyasal kokmaktadır. Bizlerin kullandığı ilaçların içerisinde ise kimyasal madde bulunmamaktadır ve son derece sağlıklı ürünler olmaktadır. Evlerimizde en çok kullandığımız ürün halıların aralarında bile baktarilerden haşereler oluşmaktadır. Fazla sorun yaşamamak için iki ayda bir haşere göremeden evlerinizi periyodik ilaçlamanın çok yararları olmaktadır. İlaçlama esnasında aynı ortamda durabilirsiniz ve aynı havayı solunum yapabilirsiniz. Sıvı ilaçlama yapıldıktan sonra mutlaka bir hafta ıslak temizlik yapılmaması gerekmektedir. Aksi taktirde uygulamadan sonra sıvı temizlik yapılırsa eğer ilacın bütün özelliğini yerden alır ve hiç yararı olmamaktadır.Haşere ilaçlama yaptıktan sonra bir kaç gün böcek artışı görebilirsiniz bunun sebebi ise ilacın çekici özelliği olduğundan evlerinize yuva yapmış bütün haşereleri çıkartıp öldürmektedir.